Zespol - Imperium Zespół Muzyczny

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:


Zespół "Imperium", jeden z najpopularniejszych zespołów muzyki rozrywkowej lat 90-tych w Polsce, powstał na początku 1990 roku w Białymstoku. W tym roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu pt. "Klaun", później "Piosenki spod celi cz. 1"* oraz "Piosenki spod celi cz. 2". Sukces rynkowy grupy zaskoczył wszystkich. Zaczęli występować w popularnych klubach, grając do tańca a jednocześnie przyciągając wielkie rzesze słuchaczy, bo oto powstał zupełnie nowy styl muzyki , początkowo nazwany muzyką chodnikową, a później DISCO POLO.
Zespół cały czas się rozwijał i odnosił sukcesy na estradzie dzięki wysokim
umiejętnościom wokalnym i instrumentalnym, grał wszystko "na żywo". W owym czasie występował w składzie 3-osobowym: Mirosław Krysztopa - śpiew i inst. klawiszowe, Krzysztof Bogucki śpiew i inst. klawiszowe, Waldemar Oksztul gitara basowa. W 1993 roku do Imperium na miejsce Krzysztofa Boguckiego dołączył Ireneusz Korolczuk, którego śpiew oraz gra na gitarze wzbogaciła brzmienie zespołu.
W dwa lata później zespół wydał płytę "Żółte tulipany", która stała się
hitem na rynku muzycznym. Obok tytułowej piosenki znalazły się tam takie kompozycje jak "Jesteś mym snem", "Czas rozstajnych dróg" czy "Halina".
Rok 1996 przyniósł płytę "Bądź ze mną" a na niej niezapomniane piosenki
jak "Wirują światła", "Pierwsza miłość", "Czekam na miłość", których teledyski są chętnie oglądane również do dziś.
W tym też roku zespół otrzymał I nagrodę na Pierwszym Festiwalu muzyki
Disco Polo w Koszalinie. Zespół wielokrotnie koncertował za granicą (USA, Belgia, Austria) oraz na większości polskich znanych estrad, m.in. w katowickim "Spodku", warszawskiej Sali Kongresowej, kołobrzeskim Amfiteatrze, wrocławskiej "Hali Ludowej" jak również na mniejszych bądź większych scenach wielu miast i miasteczek podczas festynów i świąt lokalnych, za każdym razem wzbudzając entuzjazm oraz gorące przyjęcie publiczności.
W 1999 roku zespół niemal zupełnie zniknął ze sceny muzycznej dając
nieliczne koncerty w Polsce oraz w USA. W roku 2007 doszło do reaktywacji zespołu, powstała nowa płyta zespołu pt. "Jeszcze raz". Od tego czasu Imperium jest ciągle aktywne- koncertuje i tworzy nowe piosenki, wynikiem czego jest płyta - "The best of Imperium i nie tylko"- rok 2013. Na krążku znalazło się 7 największych hitów zespołu w nowych wersjach oraz 4 nowe piosenki.
                            Obecny skład zespołu tworzą Mirosław Krysztopa , Ireneusz Korolczuk oraz grupa tancerzy.
                              Serdecznie zapraszamy do udziału w niezapomnianych imprezach z udziałem Imperium. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego